2. Зимни спортове
  3. Българската смесена щафета на 14-о място, изпусна шанс за топ 10

Българската смесена щафета на 14-о място, изпусна шанс за топ 10

Световният шампион Норвегия доминира в Нове Место

Отличен шанс за силно класиране пропусна България в смесената щафета (4х6 км) от програмата на световната купа по биатлон в Нове Место (Чех).

Квартетът ни имаше отлични шансове да попадне в топ 10, а дори и в топ 8, но наказателна обиколка на Димитър Герджиков на последен пост ги провали.

Чепеларецът бе на път и при втората стрелба да не затвори всички мишени. Първите му три патрона не уцелиха.

С останалите 5 обаче той успя да повали 5-те мишени. В крайна сметка Герджиков завърши 14-и от общо 15 финиширали мишени. 6 бяха затворени с обиколка.

А иначе до 4-и пост България вървеше много добре.

Милена Тодорова имаше нужда от само 1 допълнителен патрон, за да се справи на рубежа. Тя предаде 6-а на Даниела Кадева с изоставане от 40,3 сек от водача Норвегия.

Биатлонистката ни на втори пост използва 3 допълнителни патрона при двете стрелби. Кадева предаде 10-а на Владимир Илиев на 2,02,6 мин от Норвегия.

Владо се справи с 10-те мишени с 3 допълнителни патрона и след бързо ски бягане предаде на Герджиков 7-и.

Милена и Владо бяха в топ 10 на класирането за преминаване на трасето по постове. Тодорова е 10-а на 18,5 сек от Елвира Йоберг (Шв). Илиев е 8-и на 20,3 сек от Тарйе Бьо (Нор).

Норвежците нямаха конкуренция за първото място в Нове Место, оставяйки на над 1 мин назад Италия и Швеция.

Световният шампион спечели в състав Тирил Екхоф, Марте Олсбу Рьойзеланд, Тарей Бьо и Йоханес Тингес Бьо.