2. Зимни спортове
  3. Български вратар на Русия спаси 21 удара при победа над Дания

Български вратар на Русия спаси 21 удара при победа над Дания

Станаха ясни полуфиналистите на Световното по хокей на лед за младежи

Отборите на САЩ, Русия, Финландия и Швеция се класираха за полуфиналите на Световното първенство за младежи до 20 години, като особено убедителни бяха янките и шведите.

САЩ се справи без особени проблеми с Чехия- 7:0, и ще срещне точно преди финала Русия, която отстрани Дания с 4:3 след продължение.

Играещият за Цюрих Лайънс (Швейцария) Остън Матюс записа хеттрик за САЩ, а останалите голове вкараха Ник Шмалц, Кристиан Дворжак, Скот Ънсър и Алекс Де Бринкат. Вратарят им Александър Неделкович спаси 28 удара за първия си мач без допуснат гол на турнира.

Надеждата на Нешвил от НХЛ Владислав Каменев вкара два гола за руснаците, в това число и победната шайба в 5-ата минута на продължението за 4:3 срещу Дания. Българският вратар Александър Георгиев, който пази за Русия, спаси 21 удара.

Роденият в САЩ Патрик Лейн отбеляза две попадения за успеха на Финландия с 6:5 над Канада, в това число и победния гол 5:50 минути преди края. Домакините ще срещнат на полуфинал отбора на Швеция, който разгроми Словакия с 6:0.

Вратарят на шведите Линус Сьодерстрьом отрази 17 удара и записа втори мач без допуснат гол на турнира. Адам Kемпе, Йенс Лооке, Аксел Холмстрьом и Якоб Форшбака Карлсон записаха по две точки в този мач. Вратарят на словаците Адам Хуска пък беше истинска мишена, като освен седемте гола, му се наложи да спаси и още 50 удара.