2. Зимни спортове
  3. Беломъжев спечели бронзов медал на Европейското първенство по ски ориентиране

Беломъжев спечели бронзов медал на Европейското първенство по ски ориентиране

Европейски шампион стана Ларс Мохолдт от Норвегия

Станимир Беломъжев спечели бронзов медал от дългата дистанция на Европейското първенство по ски ориентиране, което се провежда в австрийския зимен център Обертилях. След шесто място на средната дистанция и четвърто при смесените щафети, Станимир се изкачи на почетната стълбичка след чудесно бягане в класическата дълга дистанция (интервален старт) с дължина 28 500 метра и 36 контролни точки.

Европейски шампион стана Ларс Мохолдт (Норвегия) с време 92:42. Втори с изоставане от 2:30 сек. се класира Едуард Хренников (Русия) и трети – с осем секунди от среброто завърши Станимир, който успя да изпревари Андрей Ламов (Русия), Ерик Рост (Швеция) и Яне Хакинен (Финландия) – негови основни конкуренти в класирането за Световната купа.

В Световното първенство при младежите чудесно  бягане направи Мартин Пенчев, който зае пето място, а на две секунди от подиума – седма завърши Андрея Дяксова, която участва в Европейското първенство за девойки до 17 години.

Първенството завършва утре с класически щафети, където България ще участва с 2 отбора - при мъжете, където партньори на Станимир ще бъдат Антония Григорова и Мартин Пенчев, както и при девойките до 17 години, където с Андрея Дяксова ще стартират по-малката й сестра Евангелина и Калина Недялкова.