2. Зимни спортове
  3. Бержерон с гол №200 в НХЛ при успех на Бостън над Чикаго

Бержерон с гол №200 в НХЛ при успех на Бостън над Чикаго

Победата спря серия на тима от шест поредни загуби

Патрис Бержерон вкара гол номер 200 в кариерата си при победата на Бостън с 6:2 като гост срещу Чикаго в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Той се отличи и с две асистенции, а Райли Смит записа попадение и завършващо подаване на сметката на гостите, които прекъснаха серията си от шест поредни загуби.

Това беше най-дългата им поредица без успех от 2010 година насам. Луис Ериксон, Милан Лучич, Грегъри Кембъл и Дуги Хамилтън също бяха точни в полза на Бостън. Джонатън Тейвс и Брайън Бикъл се разписаха в полза на Блекхоукс. Отборът е в серия от три последователни поражения. Това е най-слабата серия за тима през последните 11 месеца.

В друга среща от НХЛ Филаделфия спечели с 3:2 у дома срещу Вашингтон, а решителният гол беше реализиран от Михаел дел Сото в последните секунди на двубоя. Клод Жиру и Уейн Симъндс също бях точни в полза на победителите. Том Уилсън и Джоуъл Уърд се разписаха за столичани, които имат само три поражения в последните си 11 мача в Лигата.

Нешвил победи с 2:1 като гост след дузпи състава на Бъфало. Вратарят Картър Хътън спаси 16 удара, а новобранецът Филип Форсберг реализира решителната дузпа в полза на Предатърс. Тайлър Енис беше точен за Сейбърс в редовното време и при изпълнението на дузпи.

Майк Рибейро изравни при числено преимущество за Нешвил само 4.17 минути преди финалната сирена на третата част. Нешвил продължава да е лидер в Лигата с актив от 87 точки.

Питсбърг победи с разгромното 5:1 у дома срещу Флорида. Марк-Андре Флюри спаси 34 шайби на вратата на Пенс, докато Евгени Малкин и Патрик Хорнквист се разписаха по два пъти за победителите.

Пол Мартин вкара третото попадение за домакините, докато Сидни Крозби записа две асистенции. Скоти Ъпшоу отбеляза почетния гол в полза на гостите. Питсбърг се намира на намира на трето място в Столичната дивизия на НХЛ с актив от 77 точки.