2. Зимни спортове
  3. Блекхоукс смазаха вицешампиона като гост с 5:1

Блекхоукс смазаха вицешампиона като гост с 5:1

Вижте резултатите от мачовете тази нощ

Чикаго разби вицешампиона Ванкувър с 5:1 като гост и се изкачи на върха на класирането в редовния сезон на Националната хокейна лига. Патрик Кейн, Джонатан Тейвс и Стийв Монтадор се отличиха с по гол и асистенция, Мариан Хоса добави три асистенции, а Андрю Брюнет и Патрик Шарп също се разписаха за четвъртата поредна победа на тима. Вратарят Кори Крофърд допринесе с 28 спасявания.

Канадците поведоха в резултата в началото на втората част с гол на Яник Хансен, но след това допуснаха пет безответни гола,.

С решаващ гол на Джъстин Уилямс при дузпите Лос Анджелис се наложи с 2:1 над гостуващия Анахайм. Майк Ричардс изведе домакините напред при числен превес във втората част, но Теему Селане изравни 3:25 минути преди края също при числено превъзходство.

Вратарят на гостите йОнас Хилер направи страхотен мач с 36 отразени удара, но това не помогна да бъде избегнато поражението. Анахайм има само две победи в последните си 13 мача в лигата.

Ню Джърси надделя над домакина Бъфало с 5:3. Патрик Елиаш завърши с гол и асистенция, а Иля Ковалчук, Зак Парайз, Марк Фейн и Дейвид Кларксън също вкараха за гостите. Вратарят Мартен Бродюр отрази 29 шайби.

Тайлър Майерс наниза две попадения за Бъфало и откри головата си сметка за сезона. Джордън Лиополд също реализира за домакините.

Монреал отнесе гостуващия Каролина с 4:0.Вратарят на канадците Кери Прайс спаси всичките 25 удара и записа 13-и "шутаут" в кариерата си. Стражът на съперника Кам Уорд беше доста по-зает в мача. Той отрази 32 шайби, но допусна четири попадения след изстрели на Майк Камалери, Яник Уебър, Пи Кей Събан и Травис Моен. Томаш Плеканец се отличи с две асистенции, а Монреал записа седми успех в последните си десет мача.