2. Зимни спортове
  3. Бостън изравни финалната серия на Запад след драма срещу Тампа Бей

Бостън изравни финалната серия на Запад след драма срещу Тампа Бей

Отборът на Бостън Бруинс продължава да мечтае за спечелването на най-ценното отличие в клубния хокей – „Купа Стенли”, след като изравни на 1:1 победи финалната серия на Запад срещу отбора на Тампа Бей Лайтнинг.

Отборът на Бостън Бруинс продължава да мечтае за спечелването на най-ценното отличие в клубния хокей – „Купа Стенли”, след като изравни на 1:1 победи финалната серия на Запад срещу отбора на Тампа Бей Лайтнинг. Тази нощ Бостън се наложи драматично с 6:5 като домакин на „светкавиците” и по този начин завърза нещата в серията.

Тампа Бей поведе в резултата още в 13-ата секунд чрез Хал, но в 14-ата минута Хортън изравни, за да може 7 секунди преди последната сирена Луис отново да даде аванс на гостите.

Втората третина бе изпълнена с голове, като Бостън обърна нещата до 4:2 в своя полза с три поредни гола, дело на Секуин, Крейчи и Секуин. В 8-та минута Лекавалие намали на 3:4, но впоследствие Райдър вкара още два гола за Бруинс и направи 6:3.

В последния период гостите се вдигнаха на щурм, но стигнаха само до почетната загубата, след голове на Стамкос и Муур.