2. Зимни спортове
  3. Бостън изравни резултата във финалната серия за купа "Стенли"

Бостън изравни резултата във финалната серия за купа "Стенли"

Бостън се наложи над Чикаго с 2:1 след продължение

Бостън се наложи над Чикаго с 2:1 след продължение и изравни на 1-1 победи финалната серия за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига. Даниел Пей реализира решаващия гол в 13:48 минута на допълнителния период.

Домакините, които са победители в редовния сезон, поведоха с попадение на Патрик Шарп в средата на първата част. Крис Кели изравни 5 минути преди края на втората третина след асистенция на Пей. Чикаго започна силно и в първия период отправи 19 удара към вратата на съперника срещу само 4 на гостите.

Постепенно обаче Бостън изравни играта и дори стигна до пълен обрат. Вратарят на победителите Туука Раск отрази 33 удара, а Кори Крофърд от Чикаго направи 26 спасявания.

Втори мач от финалния плейоф за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи):
Чикаго - Бостън - 1:2 след продължение
* Резултатът в серията е 1-1 победи.