2. Зимни спортове
  3. Бостън на финал на Изток за първи път от 1992 година

Бостън на финал на Изток за първи път от 1992 година

Бостън надигра Филаделфия за втори пореден път с 5:1 и спечели полуфиналната серия в Източната конференция на НХЛ с 4:0 победи.

С този успех тимът се класира за финала на Изток за първи път от 1992 година и взе реванш срещу Филаделфия за обрата миналия сезон, когато водеше с 3:0 победи, но допусна 4 поредни загуби и отпадна.

Милан Лучич се отличи с два гола, а Джон Бойчук, Брад Марчанд и Даниел Пейл вкараха другите попадения за Бостън. Почетния гол за Филаделфия реализира Крис Верстеег.

На финала в Източната конференция Бостън ще срещне тима на Тампа Бей, който изненадващо отстрани един от фаворитите Вашингтон.

На Запад Детройт постигна първа победа в серията срещу Сан Хосе след успех с 4:3 в четвъртия мач.

Детройт отчаяно се нуждаеше от тази победа, за да остане в борбата и набързо поведе с 3:0 след голове на Тод Бертуци и две попадения на Никлас Лидстрьом.

"Акулите" се върнаха в мача до края на първия период след гол на Логан Кутюр. През втората част Детройт атакуваше повече и имаше повече удари, но Сан Хосе успя на намали пасива си след попадение на Дан Бойл.

В началото на третата част Дани Хийтли изравни за Сан Хосе. 90 секунди преди края на мача Дарън Хелм реализира скъпоценен гол за Детройт и тимът спечели първата си победа в серията.