2. Зимни спортове
  3. Бостън надви Ванкувър в НХЛ

Бостън надви Ванкувър в НХЛ

Вижте всички останали резултати в националната хокейна лига

Лидерът в НХЛ Ванкувър допусна поражение у дома с 1:3 от Бостън. Милан Лучич бе в основата на успеха на Бостън, като отбеляза гол и асистира за другите два.

Победата е четвърта поредна като гост за тима на Бостън, докато отборът с най-добър баланс в лигата Ванкувър губи за пети път в последните си 10 мача. Роденият във Ванкувър Милан Лучич отбеляза решителния втори гол 4:38 минути преди края на мача, с който Бостън поведе с 2:1, а преди това подаде за изравнителното попадение на Нейтън Хортън. Минута преди края Патрис Бергерон отбеляза третия гол за Бостън отново след пас на Лучич за крайното 3:1. Ванкувър поведе с гол на Ману Малхотра през първата третина.

Детройт победи Бъфало с 3:2 като гост след изпълнение на дузпи. Иржи Худлер и Павел Дацюк вкараха по един гол в редовното време, а след това се разписаха и при наказателните удари за успеха на Детройт. Вратарят Джоуи Макдоналд спаси 30 удара, а след това отрази и дузпите на Дрю Стафорд и Томаш Ванек, с което помогна на Детройт да постигне пета поредна победа като гост.

Алекс Ковальов донесе победата за новия си отбор Питсбърг, като отбеляза единствения гол при дузпите за победата над Торонто с 6:5. Ковальов изигра едва втория си мач за "пингвините" след трансфера от Отава в четвъртък. Той вкара и един гол в редовното време и се превърна в герой за Питсбърг.