2. Зимни спортове
  3. Бостън победи Ванкувър и изравни серията за Купа "Стенли"

Бостън победи Ванкувър и изравни серията за Купа "Стенли"

Брюинс спечелиха срещу четвъртия мач срещу Кенъкс от финалната серия за „Купа Стенли” с 4:0 (1-0 2-0 1-0)

Хокеистите на Бостън Брюинс спечелиха срещу Ванкувър Кенъкс четвъртия мач от финалната серия за „Купа Стенли” с 4:0 (1-0 2-0 1-0) и така изравниха резултата – 2:2 победи.

За най-добър играч на мача беше признат вратарят на домакините Тим Томас, който отрази всичките 38 шайби отправени към него. Вратарят на Канъкс Роберто Луонго след четвъртия гол беше заменен от Кори Шнайдер, който отрази всичките девет удара до края на мача.

Отново, както и в предишния двубой, няколко хокеисти се сбиха в края на третата част, като боя започнаха вратарят на Бостън и нападателят на Ванкувър Александър Бероуз.

Петият мач ще се играе в нощта на 10 срещу 11 юни във Ванкувър.