2. Зимни спортове
  3. Бостън прекъсна негативна серия с успех над Детройт

Бостън прекъсна негативна серия с успех над Детройт

Отава спря Вашингтон

Бостън победи Детройт с 4:3 след продължение в среща от Националната хокейна лига. Давид Пастърнак вкара победния гол секунди преди края на продължението и сложи край на головата си суша. 20-годишният чех нямаше попадение в 17 поредни мача, но вкара в точния момент и помогна на Бостън да прекъсне серията от четири поредни загуби. Брад Маршанд вкара два гола, а Кевън Милър добави едно попадение за Бостън. За Детройт се разписаха Майк Грийн, Андреас Атанасиу и Томаш Татар.

Ню Йорк Айлендърс се наложи над Кълъмбъс с 4:2. Нюйоркчани нанесоха своя удар в началото на последната третина, когато Брок Нелсън и Джейсън Чимера се разписаха по веднъж в рамките на пет минути. Другите попадения за Айлендърс вкараха Джош Бейли и Николай Кулемин, а Джон Таварес се отличи с две асистенции.

Питсбърг претърпя изненадваща загуби у дома с 0:3 от Сейнт Луис. Колтън Парайко, Райън Рийвс и Скоти Ъпшал бяха точни за Сейнт Луис. Вратарят на гостите Картър Хътън спаси 34 удара и записа втори шутаут за сезона и общо шести в кариерата си.

Отава препъна отбора с най-добър баланс от началото на сезона Вашингтон, като се наложи категорично с 3:0 у дома. Крис Кели, Боби Райън и Зак Смит се разписаха за "сенаторите", а вратарят на домакините Майк Кондън спаси 31 удара и записа четвърти мач без допуснат гол този сезон.

Патрик Марло продължава да пише история в НХЛ, като допринесе за поредната победа на Сан Хосе - този път с 4:3 над Уинипег. Ден след като Марло вкара четири гола в една третина, той отново се разписа за успеха над Уинипег. Попадението е негово 498-о в НХЛ и той е на път да стане 46-ият хокеист в историята на лигата, достигнал заветната кота 500.