2. Зимни спортове
  3. Бостън срази Тампа Бей в спор за второто място

Бостън срази Тампа Бей в спор за второто място

Тампа поведе с гол на Ерик Брюър в началото на втория период, но Стивън Кемпфър изравни 2 минути по-късно.

Бостън победи Тампа Бей с 2:1 и се утвърди на второто място в Източната конференция на НХЛ. Милан Лучич вкара победния гол по-малко от 4 минути преди края на мача и донесе седма поредна победа за Бостън. Тимът на Тампа Бей, който преди мача имаше равен брой точки с Бостън, не успя да се възползва на 4 пъти от численото си превъзходство на леда.

Тампа поведе с гол на Ерик Брюър в началото на втория период, но Стивън Кемпфър изравни 2 минути по-късно. Лидерът на Изток Филаделфия загуби у дома от Торонто с 2:3. Дарил Бойс вкара победната шайба за "кленовите листа" в края на мача, а другите попадения за гостите отбелязаха Николай Кулемин и Дион Фаноф. Крис Верстеег бе точен два пъти за тима на Филаделфия, който губи втори пореден мач за първи път от декември.

Сан Хосе победи Детройт с 3:1 и записа осма поредна победа. Дани Хийтли вкара два гола, Патрик Марло добави един, а вратарят Анти Ниеми спаси 26 удара за успеха на "акулите". Победата е 17-а за последните 20 мача за Сан Хосе, с което тимът от долната половина на класирането в средата на януари се изкачи до третото място в Западната конференция, само на 3 точки от втория Детройт.

В Сънрайз, Флорида, Кери Прайс спаси 30 удара и записа седми шутаут за сезона при победата на Монреал над Флорида с 4:0. Андрей Костицин и Ларс Елър се отличиха с по гол и асистенция за успеха на канандците.