2. Зимни спортове
  3. Брад Марчанд донесе победата на Бостън над Филаделфия

Брад Марчанд донесе победата на Бостън над Филаделфия

Брад Марчанд отбеляза по един гол в края на редовното време и в продължението при победата на Бостън над Филаделфия с 3:2 в среща от редовния сезон на първенството в Националната хокейна лига на САЩ и Канада

Брад Марчанд отбеляза по един гол в края на редовното време и в продължението при победата на Бостън над Филаделфия с 3:2 в среща от редовния сезон на първенството в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Марчанд изравни 14.1 секунди преди края, а в 3:52 минута на продължението, за да донесе успеха на Бостън. Здено Хара добави едно попадения при числено превъзходство, а Туука Раск направи 29 спасявания, включително две в продължението. Крис Вандеделде и Якуб Ворачек бяха точни за Филаделфия. Тампа Бей спечели срещу Далас с 5:4.

Решаващи за успеха бяха попаденията на Алекс Килорн и Виктор Хедман в началото на третата част, с който домакините изравниха 3:3 и направиха обрат 4:3. Антон Стралман, Никита Кучеров и Брайън Бойл също бяха точни за Тампа Бей, а Ондрей Палат направи три асистенции. За Далас Тайлър Сегуйн се разписа на два пъти в първия си мач след отсъствие от 10 срещи поради контузия на дясното коляно. Върнън Фидлър също се отчете с два гола. Колорадо победи Кълъмбъс с 4:0. Стражът Семьон Варламов направи 44 спасявания и записа пети мач без допуснат гол за сезона и 18-и в кариерата си. Жаром Игинла, Габриел Ландеског и Мат Дюшен бяха точни през първите 10 минути на мача. Алекс Тангуе добави гфол и асистенция. Флорида се наложи над Ню Йорк Айлендърс с 4:3 след дузпи.

Решителното попадение отбеляза Джонатан Юбердо. Алекс Овечкин се завърна след контузия и отбеляза 44-ия си гол за сезона при успеха на Вашингтон с 6:1 над Бъфало. Руснакът, който пропусна една среща, добави и асистенция и има вече пет гола в последните три двубоя. Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис загуби от Питсбърг с 0:1 след продължение. За "пингвините" това е шеста победа в седем мача. Патрик Хорнквист отбеляза единственото попадение 1:44 минути от началото на продължението.