2. Зимни спортове
  3. Бьорндален с 90-а победа за Световната купа по биатлон

Бьорндален с 90-а победа за Световната купа по биатлон

Трима руснаци след норвежката легенда, Михаил Клечеров за пореден път в зоната на точките

Най-успелият „зимен” спортист Оле Ейнар Бьорндален спечели 90-ата си победа за Световната купа по биатлон. Норвежецът спечели първия старт в Хохфилцен – спринт на 10 км с време от 26:14.0 минути като не допусна грешки в двете си стрелби.

Изключително силна форма демонстрираха състезателите от руския национален отбор. Десетте мишени не пропусна и руснакът Николай Круглов, който зае втората позиция с 26:20.7 мин. След него се наредиха сънародниците му Евгени Устюгов и Максим Чудов, които направиха по един пропуск и завършиха съответно на 10.1 и 13.6 секунди след победителя.

Ларс Бергер от Норвегия зае петото място, докато Кристоф Зуман и Симон Едер бяха най-добрите австрийци с шесто и седмо място съответно.

Българският състезател Михаил Клечеров се класира на 34-а позиция в крайното подреждане с без пропуски и време от 27:39.2 минути. С два неточни изстрела и време от 28:26.6 Красимир Анев застана на 67-о място. Владимир Илиев и Мартин Богданов завършиха 101-и и 109-и.

В класирането за Световната купа четирикратният златен медалист от световното първенство в Пьонгчан Бьорндален заема четвърто място със 120 точки. Австриецът Кристоф Зуман е трети със 122, приятната изненада в настоящия сезон Тим Бърк от САЩ, след подиумите в Йостесунд, е втори със 123. Днес той успя да заеме едва 20-о място. Лидерът Емил Хегле Свендсен разполага със 146, той днес даде 9-о време. След първите стартове в Швеция двама българи успяха да спечелят точки за Световната купа – това са Михаил Клечеров, който вече разполага със 7 и Красимир Анев с 4.

Следващият старт при мъжете е утре от 15:15 ч. българско време. Състезателите ще премерят сили в преследване на 12.5 км.