2. Зимни спортове
  3. Четвърта поредна победа за Детройт

Четвърта поредна победа за Детройт

Канадските Ванкувър и Едмънтън също бият като гости

Даниел Алфредсон се завърна в Отава Тайр Сентър, но вече като играч на Детройт, и вкара едно от попаденията за новия си отбор при успеха с 4:2. Алфредсон прекара 18 сезона като играч на Отава Сенатърс, но преди началото на първенството премина при "Червените криле" с едногодишен контракт.

С този успех Ред Уингс увеличиха серията си на четири поредни победи и с 35 точки заемат 2-о място в Атлантическата дивизия, на 3 от лидера Бостън. За домакините от Отава пък поражението е трето в последните им четири мача.

След нулева първа третина, гостите поведоха с 2:0 с попадения на Йохан Францен след пас на Алфредсон и на Дрю Милър след 11:13 минута на втората част. Само три по-късно обаче домакините върнаха едно попадение чрез Кларк Макартър. Милър обаче направи 3:1 веднага след началото на третата част. Майка Зибанеджад намали до 2:3 минута и половина преди края, но Алфредсон на празна врата оформи успеха на гостите.

Едмънтън спечели с 3:2 след дузпи над Далас, а Дейвид Перон реализира победно. Джордан Еберле също се разписа при наказателните удари за гостите от Албърта, докато Ричи Певърли вкара за Далас. В редовното време домакините на два пъти стигаха до голове чрез Райън Габърт, а Андрю Ференци изравни за 2:2 за Нефтодобивниците в 14:43 на третата част.

Едмънтън не променя особено съдбата си с тази победа, тъй като остава на последното място в Тихоокеанската дивизия с 20 точки.

Ванкувър спечели с 3:2 срещу Каролина с два гола на Райън Кеслър, за когото това е трети пореден мач с две попадения. Еди Лак застана на вратата на гостите и отрази 29 шута, като замени неубедителния Роберто Луонго след поражението с 2:5 от от Ню Йорк Рейнджърс. Ванкувър е на 5-о място в Тихоокеанската дивизия с 33 точки.