2. Зимни спортове
  3. Чикаго изравни серията срещу Анахайм (ВИДЕО)

Чикаго изравни серията срещу Анахайм (ВИДЕО)

Двата тима ще играят седми мач във финала на Запад

Шампионът в НХЛ за 2010 и 2013 година Чикаго Блекхоукс се спаси от елиминация в мач номер 6 от финалите в Западната конференция, след като разби гостуващия Анахайм с 5:2. Така двата тима ще трябва да определят финалиста за купа "Стенли" в седми мач, който ще бъде в събота в Анахайм.

След безрезултатен първи период Чикаго вдигна оборотите през втората част и в рамките на 3.5 минути стигна до цели 3 гола. Първо точен бе Брендън Саад, след това Мариан Хоса удвои, а в 13-ата минута на частта Патрик Кейн изведе Чикаго до 3:0 след страхотна самостоятелна акция.

Две минути по-късно гостите върнаха едно попадение чрез Патрик Маруун при числено превъзходство, а в началото на последната част Клейтън Стоунър намали на 2:3. За повече Анахайм нямаше сили и след два гола на Андрю Шоу в заключителните минути на мача, беше оформено крайното 5:2.