2. Зимни спортове
  3. Чикаго продължава да подобрява рекорди

Чикаго продължава да подобрява рекорди

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ

Лидерът в Националната хокейна лига Чикаго Блекхоукс записа рекордната в клубната си история 11-а поредна победа след 3:2 над гостуващия Колорадо. С успеха домакините все още нямат загуба в редовното време в първите си 24 мача от редовния сезон, с което продължиха най-успешния старт на кампания в историята на лигата. С последните мачове от миналия сезон серията е още по-впечатляваща и достига вече до 30 срещи. Домакините изоставаха с 1:2, но с два гола в третата част стигнаха до обрата. Решаващото попадение реализира Даниел Карсило 49,3 секунди преди края. Андрю Шоу и Джонатан Тейвс също се разписаха. Джон Мичъл и Мат Дюшен вкараха за Колорадо, който загуби за шести път в последните си седем срещи.

Йонас Хилер трябваше да спаси само 18 удара, за да запише първия си "шътаут" за сезона, при успеха на Анахайм с 2:0 над гостуващия Финикс. Райън Гецлаф се отличи с гол и асистенция за попадението на Кори Пери. Анахайм, който е втори на Запад с 35 точки, на 10 точки след Чикаго, записа девета последователна домакинска победа. Отборът записа и най-много точки в клубната си история след изиграването на първите 22 мача от сезона.

Торонто спечели канадското дерби срещу гостуващия Отава с 5:4. Фил Кесъл се отличи с гол и две асистенции за третия пореден успех на тима. Тайлър Бозак, Джей МакКлемънт, Джеймс ван Римсдайк и Назем Кадри също се разписаха, а вратарят Джеймс Риймър направи 39 спасявания. Домакините взеха аванс от три попадения в началото на втората третина, който поддържаха до средата на третата част. Отава опита да направи късен обрат, но стигна само до по-почетна загуба. За гостите Зак Смит се отличи с гол и асистенция.

Калгари разгроми гостуващия Сан Хосе с 4:1. Стражът Мика Кипрусоф направи успешно завръщане на леда след контузия в коляното с 32 спасявания. Блейк Комо, Жарим Игинла, Роман Червенка и Къртис Гленкрос се разписаха за втората поредна победа на отбора. Джо Торнтън отбеляза почетния гол за гостите.