2. Зимни спортове
  3. Чикаго с нова победа над Питсбърг, Панарин отново вкара два пъти

Чикаго с нова победа над Питсбърг, Панарин отново вкара два пъти

Ванкувър се върна в зоната на плейофите след успех над Каролина

Ден след като отбеляза два гола и донесе победата на Чикаго над Питсбърг с 3:2, Артьоми Панарин отново наниза две попадения срещу същия съперник, а Чикаго спечели с 3:1 в собствената си зала "Юнайтед Сентър".

Руският новобранец, който вече има 15 гола на сметката си от началото на сезона, реализира първия и втория гол за тима си. Попаденията паднаха през първата и третата част, а между тях за гостите от Питсбърг се разписа друг руснак - Евгени Малкин.

Крайното 3:1 беше оформено от финландеца Туево Теравайнен, който отбеляза на празна врата минута преди края.

Победата е пета поредна за Чикаго и с нея тимът излезе на второ място в Западната конференция с 54 точки, шест по-малко от водача Далас. Питсбърг пък пропусна шанса да се върне в зоната на плейофите, като остава на точка от нея с 43 пункта.

Монреал спечели у дома срещу Ню Джърси с 2:1 за едва третия си успех в последните си 10 двубоя.

Макс Пачорети и Тори Мичел бяха точни за Канейдиънс в края на първата и края на втората третина. За гостите от Ню Джърси се разписа Адам Енрике, който бе точен 50 секунди след началото на последния период.

Победата върна Монреал на второто място в Атлантическата дивизия с 49 точки, а Ню Джърси остава на четвърта позиция в дивизия Метрополитън с 45.
В най-резултатния мач от тази нощ Колорадо победи Сейнт Луис с 4:3 след продължение.

Успеха на домакините донесе Габриел Ландеског, който бе точен само 17 секунди преди края на допълнителния период.

Гостите от Сейнт Луис определено трябва да съжаляват за изпуснатата победа, след като в началото на втората част водеха с 3:1, а минута и половина преди края на редовното време все още имаха аванс от едно попадение. Нейтън Маккинън обаче изравни за 3:3 с удар от много малък ъгъл. Преди него точни за Колорадо бяха Мат Дюшен и Михаил Гончаренко, докато за Сейнт Луис се разписаха Владимир Тарасенко, Дейвид Бакес и Патрик Берглунд.

Въпреки поражението Сейнт Луис остава на трето място в Централната дивизия с 52 точки, докато пак там Колорадо е шести с 43.