2. Зимни спортове
  3. Чикаго спечели дербито със Сан Хосе в НХЛ

Чикаго спечели дербито със Сан Хосе в НХЛ

Вижте всички резултати

Двата най-добри отбора в Националта хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) – Чикаго и Сан Хосе сътвориха зрелищен мач, в който гостите от Блекхоукс се наложиха с 5:3. Така Чикаго увеличи аванса си пред „акулите“ в Източната конференция и на върха в НХЛ.

Сан Хосе започна чудесно, като след пет минути на леда вече водеше с 2:0. Джо Павелски рано реализира 5-ия си гол за сезона, а малко след нещо Томи Уингълс реализира дебютното си попадение в НХЛ.

Брандън Саад върна един гол за „ястребите“ в средата на първата част и отприщи уникално шоу от 4 попадения в рамките на минута и половина. Първо Михал Хандзус отбеляза за 3:1, но 8 секунди по-късно Андрю Шау отново съкрати изоставането на Чикаго до едно попадение. След около още 40 секунди пък Маркус Крюген изравни за 3:3.

В следващите две части и двата отбора заиграха по-добре в отбрана, но с голове на Патрик Кейн във всяка от тях Чикаго стигна до успеха.