2. Зимни спортове
  3. Далас победи Лос Анджелис в мач с 10 гола

Далас победи Лос Анджелис в мач с 10 гола

Вашингтон постигна шеста поредна победа, след като се наложи с 4:1 над Монреал като гост

Лос Анджелис и Далас изиграха зрелищен двубой от НХЛ, в който победата отиде при гостите от щата Тексас с 6:4. Срещата в "Стейпълс Сентър" започна с гол за "звездите", които поведаха с 1:0 с гол на Брад Ричи в последната минута на първата третина. Тайлър Сегин покачи на 2:0 в полза на Далас в средата на втората част, но малко по-късно Ник Шор намали. Джейми Олексяк обаче отново реализира за Далас преди края на втория период.

Третата третина започна френетично с 5 гола в рамиките на първите 8 минути. Лос Анджелис дори стигна до равенството при 4:4 след попадения на Дъстин Браун, Анже Копитар и Дрю Даути, а между тях за гостите се разписа и Девин Шор. Иржи Худлер обаче даде нов аванс на Далас с първия си гол за тима този сезон, а в края на двубоя Патрик Шарп оформи крайното 6:4 в полза на Далас.

Вашингтон постигна шеста поредна победа, след като се наложи с 4:1 над Монреал като гост. Капитанът на столичани Александър Овечкин се отличи с гол и две асистенции, като вече има 999 точки в кариерата си по системата гол плюс пас. Никлас Бекстрьом даде аванс на Далас в началото на мача, а другите 4 гола в мача паднаха в заключителните 13 минути.

Томаш Плеканец изравни за Монреал в осмата минута на третата третина, но само 56 секунди по-късно Евгени Кузнецов върна преднината на Вашингтон. Брет Конъли и Овечкин запиха другите две шайби за гостите, с което те излязоха на трето място в дивизия "Метрополитън" с 57 точки.

В другите два двубоя от тази нощ Флорида победи с 3:0 като гост Ню Джърси. Попаденията за "пантерите" реализираха Райли Смит, Юси Йокинен и Винсент Трочек, а Роберто Луонго отрази всичките 23 удара към вратата си. Уинипек пък се наложи с 2:0 над Калгари в канадското дерби с голове на Дъстин Бюфлегин и Блейк Уийлър. Вратарят на домакините Конър Хелебьок отрази всичките 23 изстрела към мрежата си.