2. Зимни спортове
  3. Дария Домрачева спечели първия старт от Световната купа по биатлон за сезона

Дария Домрачева спечели първия старт от Световната купа по биатлон за сезона

Състезателката от Беларус направи две грешки в стрелбата, но навакса с фантастично бягане

Дария Домрачева (Беларус) спечели първия старт за Световната купа по биатлон при жените. В състезанието на 15 километра в Йостерсунд тя завърши с време 47:15.6 минути, като допусна две грешки в стрелбата.

На второ място се класира шведката Ана Мария Нилсон, останала на 1:08.5 минута след победителката. Нилсон се нуждаеше от само един допълнителен патрон. Трета се нареди многократната световна и олимпийска шампионка Магдалена Нойнер (Германия) с време 48:57.3 минути.

От българките най-предно класиране записа Нина Кленовска. Тя завърши на 61-а позиция с време 55:55.9 минути. Ния Димитрова е на 68-о място, а Емилия Йорданова е 87-а.

В старта от Световната купа участваха общо 94 състезателки. Във временното генерално класиране поведе Домрачева с 60 точки, пред Нилсон с 54 и Нойнер с 48 точки.