2. Зимни спортове
  3. Дъжд от голове на Анахайм - Ванкувър, канадците бият след 12 гола и 13 дузпи

Дъжд от голове на Анахайм - Ванкувър, канадците бият след 12 гола и 13 дузпи

Невероятни обрати белязаха двубоя в "Хонда Сентър"

В истински трилър се превърна срещата от НХЛ между Анахайм Дъкс и Ванкувър Кенъкс. Гостите спечелиха със 7:6 след дузпи, а в редовното време бяха отбелязани 12 гола. Домакините започнаха силно срещата и поведоха с 2:0 чрез Нидермайер и Селане, а в средата на втората третина резултатът бе вече 2:5. Попадения на Берние, Кеслер, Бъроус, Олунд и Биекса накараха трибуните да замлъкнат, но това не бе всичко за втората част. 18 секунди след 5-ия гол на Ванкувър, Монтадор отбеляза за 3:5, а след още 23 секунди резултатът бе вече 4:5 след гола на Крис Пронгър. Бурята от голове продължи и 77 секунди след гола на Пронгър Тиму Селане изравни резултата – 5:5. В третата част гостите отново поведоха с гол на Стив Берние, но Кори Пери се разписа за 6:6 57 секунди преди края. Цели 13 дузпи трябваше да бъдат изпълнени, за да се стигне до развръзка, а победната бе дело на Мариас Олунд, чийто удар донесе 2 точки в актива на Ванкувър.