2. Зимни спортове
  3. Дерек Степан отбеляза първия си хеттрик при победата на Ню Йорк Рейнджърс над Каролина

Дерек Степан отбеляза първия си хеттрик за сезона, а Карл Хагелин реализира два гола при победата на Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 над Каролина в среща от редовния сезон в първенството на НХЛ.

Дерек Степан отбеляза първия си хеттрик за сезона, а Карл Хагелин реализира два гола при победата на Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 над Каролина в среща от редовния сезон в първенството на НХЛ. Вратарят Хенрик Лундквист отрази 27 шайби, а за Рейнджърс това бе трета поредна победа. Хаделин вкара първите два гола в мача, а Степан - последните три. За Каролина Андрей Шекера се разписа при числено превъзходство 37 секунди преди края на втората част.

Детройт разгроми с 5:0 като гост Едмънтън. Точни за успеха бяха Дарън Хелм, Томаш Татар, Якуб Киндъл, Йоаким Андерсон и Тод Бертуци. С попадения на Джон Таварес, Андрю МакДонълд и Томаш Ванек Ню Йорк Айлендърс се наложи над Бостън с 3:1.

Кевин Пулон направи 26 спасявания за Айлендърс Шампионът Чикаго разгроми с 5:1 Уинипег и записа трети пореден успех. Брендън Болиг, Патрик Шарп и Ник Леди вкараха три гола в рамките на по-малко от пет минути във втората третина. Кори Кроуфърд отрази 26 удара при осмата си победа за сезона. Никлас Хялмарсон и Бен Смит също се разписаха за Чикаго, а Маркъс Кругер направи две асистенции. Емерсън Етем и Кори Пери отбелязаха по два гола за успеха на Анахайм над Бъфало с 6:3.

Брет Конъли и Валтери Филпула бяха точни през третата част за успеха на Тампа Бей над Сейнт Луис с 4:2. Филаделфия се наложи като гост над Ню Джърси с 1:0. Питсбърг спечели с 3:0 срещу Кълъмбъс с попадения на Дерек Енгеланд, Крис Куниц и Юси Йокинен. Вашингтон спечели Флорида с 3:2 след дузпи, а Никлас Бекстрьом се отличи с гол и победна дузпа.

Вратарят Роберто Луонго направи 21 спасявания за втория си мач за сезона без допуснат гол при победата на Ванкувър с 4:0 над Торонто. В другите срещи Нешвил спечели с 4:3 срещу Сакраменто, Колорадо разгроми Монреал с 4:1, а Финикс спечели с 3:2 след дузпи срещу Сан Хосе.