2. Зимни спортове
  3. Десислава Стоянова остана на 24-о място в спринта на 7.5 километра в Контиолахти

Българката Десислава Стоянова зае 24-о място в спринта на 7.5 километра от световното първенство по биатлон за девойки, което се провежда в Контиолахти, Финландия.

Българката Десислава Стоянова зае 24-о място в спринта на 7.5 километра от световното първенство по биатлон за девойки, което се провежда в Контиолахти, Финландия. Стоянова завърши с време 24:29.2 минути състезанието, допускайки общо четири грешки в двете стрелби. Тя изостана на 2:01.3 минути от победителката Елена Анкудинова от Русия, която спря хронометъра на 22:27.9 минути при нито една грешка от двата огневи рубежа. На второ място в спринта остана французойката Анес Шевалиер, която завърши с пасив от осем секунди срещу победителката. Бронзовия медал спечели Маргарита Филипова от Русия.