2. Зимни спортове
  3. Десислава Стоянова завърши 22-а в спринта в Антхолц-Антерселва

Десислава Стоянова завърши 22-а в спринта в Антхолц-Антерселва

Състезанието бе спечелено от рускинята Олга Подчуфарова

Десислава Стоянова завърши на 22-о място в спринта на 7.5 километра за Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Тя направи една грешка в стрелбата и завърши с време от 22:08.7 минути. Резултатът на Стоянова е най-добър за България през сезона в биатлона при жените. Емилия Йорданова финишира 64-а, докато Стефани Попова остана на 88-а позиция.

Състезанието бе спечелено от рускинята Олга Подчуфарова с време от 21:01.9 минути. Втора, с 8 секунди изоставане, се нареди италианката Доротея Вирер, а „Топ 3“ допълни друга представителка на Русия – Екатерина Юрлова, на 22.1 секунди от победителката.

Лидер в генералното класиране за Световната купа е Габриела Соукалова с 643 точки, следвана от Мари Дорен Абер с 576 и Франциска Хилдебранд с 542. Десислава Стоянова е с 19 точки и е на 64-а позиция.