2. Зимни спортове
  3. Детройт би Нешвил и запази второто място в Атлантическата дивизия (ВИДЕО)

Детройт би Нешвил и запази второто място в Атлантическата дивизия (ВИДЕО)

Бостън не срещна подобни проблеми срещу Ванкувър

Густав Нюквист вкара гол 1:41 минути след началото на продължението за победа на Детройт с 5:4 над Невшил в най-интересния мач от съботната програма на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Червените криле преодоляха на два пъти дефицит от по два гола и спечелиха, което ги остави на второ място в Атлантическата дивизия.

Шей Уебър наниза три шайби за Нешвил, като с последната даде аванс на своя тим от 4:2 само 8:03 минути след началото на последната третина. Дилан Ларкин обаче намали минута по-късно, а Джъстин Абделкадер вкара изравни с гол при числено превъзходство за Детройт 2:23 преди финалната сирена. Брад Ричардс и Томаш Татар вкараха другите две попадения в полза на Червените криле, докато Нюквист, Ларкин и Татар добавиха и по една асистенция в актива си.

Детройт е втори в Атлантическата дивизия и изостава на седем точки от отбора на Монреал, който загуби с 2:3 от Каролина в събота вечер. Червените криле водят и с една точка на тима на Отава, който надви с 3:2 Ню Йорк Айлъндърс. По подобие на Детройт, Сенаторите заличиха дефицит от два гола в последната третина, а Ерик Карлсон спечели мача с попадение в продължението.

Бостън не срещна подобни проблеми срещу Ванкувър, след като Туука Раск спаси 17 удара и стигна до трети шътаут за сезона, а Мечоците се наложиха с категоричното 4:0.