2. Зимни спортове
  3. Детройт би Рейнджърс, Едмънтън разгроми Нешвил

Детройт би Рейнджърс, Едмънтън разгроми Нешвил

Вижте всички резултати от снощните срещи в НХЛ

Детройт победи гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 в мач от редовния сезон на НХЛ. Павел Дацюк, който пропусна предишните 19 мача заради счупване в китката, се завърна за отбора на Детройт с гол и асистенция.

След нулева първа третина, домакините откриха резултата чрез Дацюк в 3-ата минута на втората част. Рейнджъра изравни чрез Дерек Степан.Дацюк подаде на Иржи Гудлер за второто попадение на домакините. Дрю Милър се разписа за 3:1, а 4:05 преди края на мача Брандън Дубински намали на 2:3. До края на мача играчите от Ню Йорк не успяха да изравнят, въпреки че имаха числено предимство на леда от двама души, а в последната минута и пауър-плей.

Вратарят на Детройт Джим Хауърд спаси само в първата третина 32 удара и завърши мача с 45 отразени шайби.

Едмънтън разгроми с 4:0 като гост Нешвил с 4:0, а вратарят на победителите Девън Дъбник спаси 37 удара и регистрира първи шутаут в кариерата си в Лигата. Андрю Коляно, Райън Джоунс, Джим Вандермеер и Дъстин Пенър вкараха головете за Ойлърс, които прекратиха серията си от четири поредни поражения. Въпреки този резултат обаче Нешвил е на 2-о място в Централната дивизия, а Едмънтън на последното в Северозападната.