2. Зимни спортове
  3. Детройт победи Сейнт Луис с дузпи

Детройт победи Сейнт Луис с дузпи

Монреал разби Тампа Бей с 5:2

С два гола на Йохан Францен в третата част Детройт Ред Уингс се добра до равенство в редовното време при гостуването на Сейнт Луис, а в крайна сметка и триумфира с 3:2 при дузпите. Решителното попадение при наказателните удари вкара Брайън Елиът. Така "Червените криле" попречиха на Сейнт Луис да се върне на първото място в Западната конференция кръг преди края на редовния сезон.

Дейвид Перон откри резултата за Сейнт Луис в 47-ата минута след индивидуален пробив, въпреки че по това време Детройт имаше числено превъзходство. Анди Макдоналд добави втори гол само минута и половина по-късно. Двете попадения за гостите паднаха в рамките на 3 минути - в 53-ата и 56-ата. По този начин Детройт събра 100 точки в редовния сезон и това се случва за 12-а поредна година. Сейнт Луис пък инкасира втора поредна домакинска загуба.

В другата среща от деня намиращият се на последното място на Изток отбор на Монреал разби с 5:2 Тампа Бей Лайтинг. И за двата отбора е ясно, че няма да продължат във втората фаза. Ерик Коул и Макс Пасиорети вкараха по два гола, а Пасиорети добави и една асистенция към личния си актив.