2. Зимни спортове
  3. Детройт порази „кралете” в голов трилър

Детройт порази „кралете” в голов трилър

В другия мач тази нощ Чикаго се наложи над Минесота с 4:2

Отборът на Детройт Ред Уингс продължава със стабилното си представяне през сезона, след като тази нощ разби със 7:4 състава на Лос Анджелис като гост.

Двубоят започна неприятно за Детройт, които изоставаха в резултата след 5 минути игра, след гол на Ханджус. Радостта на домакините обаче изтрая едва минута, след като Милър възстанови статуквото, а в 8-та минута Клиъри изведе Ред Уингс напред. В края на първата част Лидстрьом покачи на 3:1, а във втория период падна само един гол, дело на Датсюк от тима на „кралете”, който намали на 2:3.

В последната третина зрителите видяха дъжд от голове, като Лос Анджелис обърна до 5:3 в своя полза с попадения на Хелм, Милър и Хъдлър. В последните 7 минути обаче „крилата” се развихриха и с голове на Браун, Симондс и Ричардсън бе оформено и крайното 7:4.

В другия мач, който се игра тази нощ, шампионът Чикаго Блекхоукс надигра с 4:2 тима на Минесота Уайлд.

Блекхоукс поведоха с 3:0 с голове на Шарп, Копецки и Тауълс, а Минесота намали до 2:3 след точни изстрели на Хавлат и Бърнс. Крайното 4:2 пък оформи Хоса в края на третата част.