2. Зимни спортове
  3. Детройт се класира за плейофите за 21-ва поредна година

Детройт се класира за плейофите за 21-ва поредна година

Серията е най-дългата в професионалните спортове в САЩ

Детройт разгроми Кълъмбъс със 7:2 и се класира за плейофите в първенството на Националната хокейна лига (НХЛ) Томас Холмстрьом вкара два гола, а Детройт за рекорден 21-ви сезон достигат до плейофите. Клубът подобри постижението си от 20 поредни сезона в плейофите между 1939-1958 година.

Серията от 21 поредни сезона в плейофите е най-дългата в професионалните спортове в САЩ. Сан Антонио се очаква да се класира за 15-ти пореден сезон в плейофите на НБА тази година. Детройт поведе с 4:0, а след това със 7:0 в началото на последната част преди гостите да върнат две попадения.

Кълъмбъс е на последно място в класирането на НХЛ с 55 точки. Хенрик Зетеберг и Павел Дацюк се отличиха с по четири асистенции. Густав Никвист, Иржи Худлер, Никлас Лидстрьом, Брад Стюърт и Павел Дацюк също бяха точни за Детройт. Рик Неш, Марк Летесту се разписаха за тима на Кълъмбъс, който губи за седми път в последните девет срещи.

Мани Малхотра отбеляза единственото попадение за победата на Ванкувър с 1:0 над Лос Анджелис. Роберто Луонго спаси 38 удара и записа четвърти мач без допуснат гол за сезона. Филаделфия загуби от Тампа Бей с 3:5 у дома. След 2:2 Мартин Сейнт Луис изведе Тампа Бей направи в резултата, а Стивън Стамкос записа 53-ия си гол за сезона и е начело в листата на голмайсторите.

Райън Малоун, Том Пят и Джей Ти Уимън добавиха по един гол за третата поредна победа на Тампа Бей. Даниел Алфредсон се отличи с две попадения при победата на Отава с 6:4 над Уинипег. Отава е на седмо място в Източната конференция с 88 точки. Калгари победи Далас с 5:4 като Майк Камалери вкара гол и записа две асистенции. Джо Павелски реализира две попадения при успеха на Сан Хосе с 5:1 над Колорадо.