2. Зимни спортове
  3. Детройт сгази „пингвините” с 4:1 като гост

Детройт сгази „пингвините” с 4:1 като гост

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ

Детройт спечели с 4:1 при гостуването си на Питсбърг в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вратарят Джими Хауърд се отличи с 25 спасявания и има основна заслуга за третия пореден успех на "крилете".

Двубоят започна лошо за гостите, които допуснаха гол в края на първия период. Точен за "пингвините" бе Евгени Малкин. Павел Дацюк изравни във втората част и след това асистира на Йохан Францен за втория гол на Детройт. Дани Клиъри се разписа на два пъти в последните пет минути на двубоя и оформи крайното 4:1 в полза на гостите.

Детройт спечели 10 от последните си 12 мача в Лигата. Питсбърг изигра своя трети пореден мач без капитана Сидни Крозби, който ще отсъства в следващите 10 месеца заради симптоми на сътресение.

Детройт е на второ място в Централната дивизия с 39 точки, докато Питсбърг е на трета позиция в Атлантическата дивизия с 38 точки.