2. Зимни спортове
  3. Детройт спечели категорично серията срещу Финикс

Детройт спечели категорично серията срещу Финикс

Вашингтон обърна от 0:3 до 4:3 Ню Йорк Рейнджърс в най-зрелищния мач от плейофите тази нощ

Детройт постигна 4-та победа над Финикс и  спечелиха серията категорично с 4-0. "Червените криле" се наложиха с 6:3. След втория период бе резултатът бе равен - 3:3, но в последната третина хокеистите на Детройт вкараха три безответни гола и си гарантираха участие в следващата фаза.

Дани Клиъри направи 4:3 в 13:41 минута на третата част, Тод Бертуци и Патрик Ивс довършиха "койотите" с нови два гола до края.

Вашингтон и Питсбърг дръпнаха с 3:1 победи в своите серии с победи в четвъртите мачове, извоювани след две продължения.

Вашингтон обърна от 0:3 до 4:3 Ню Йорк Рейнджърс в най-зрелищния мач от плейофите тази нощ. След нулева първа част домакините от Рейнджърс поведоха с 3:0 във втората третина с голове на Артьом Анисимов, Мариан Габорик и Брендън Дубински.

Столичани успяха да изравнят в последната третина за девет минути след гол на Александър Сьомин и две попадения на Маркус Йохансон. В първото продължение вратарят на Ню Йорк Хенрик Лундквист спаси удар на Александър Овечкин, но във второто продължение бе безпомощен при изстрела на Джейсън Чимера, който донесе победата на Вашингон с 4:3.

Питсбърг победи Тампа Бей с 3:2, също след две продължения и поведе с 3:1 в серията.

Бъфало победи Филаделфия с 1:0 и изравни резултата в серията на 2:2.