2. Зимни спортове
  3. Детройт записа важен успех като гост на Отава

Детройт записа важен успех като гост на Отава

Гол в продължението на Томаш Татар донесе победата на Ред Уингс

Словашкото крило Томаш Татар се превърна в герой за тима на Детройт, след като реализира победния гол срещу Отава 2 минути и 4 секунди след началото на продължение. Гостите от Моторния град спечелиха с 4:3 и се доближиха само на две точки от съперника си в Атлантическата дивизия.

Двубоят в канадската столица започна по-добре за гостите от Детройт, които поведоха с 2:0 след 11 минути игра чрез Дилан Ларкин и Густав Найквист. Майк Хофман върна едно попадение за Отава до края на частта, но в началото на втората Детройт възстанови аванса си от два гола чрез Райли Шийхан.

С голове на Крис Уайдман и Боби Райън през третия период Отава все пак стигна до продължението, но в него Татар се оказа героят за гостите, реализирайки петия си гол от началото на сезона.

В дербито на щата Флорида едноименният тим спечели като домакин срещу Тампа Бей с 1:0. Вратарят Роберто Луонго направи 39 спасявания за успеха на "пантерите", а Аарон Екблад вкара единствения гол 21 секунди преди края на мача.

За Тампа Бей вратарят Андрей Василевски направи 20 спасявания. С победата Флорида се изравни с Тампа в класирането. Двата тима имат по 19 точки, но Пантърс са изиграли два мача по-малко от съперника си.

В "Барклийс сентър" в Ню Йорк тимът на Айлендърс спечели с 5:2 срещу гостуващия Аризона.
Домакините отбелязаха първите 4 гола в мача чрез Франс Нилсен, Брок Нелсън, Джон Таварес и Стийв Берниер.

Четири минути преди края Мартин Ханзал върна един гол за Аризона, а секунди по-късно Микел Бьодкер вкара още едно попадение за гостите. 40 секунди преди последната сирена устремът на Аризона към равенството бе спрян, след като Таварес реализира втория си гол в мача, разписвайки се на празна врата.

С победата Айлендърс събраха 23 точки в актива си, докато Аризона е с 19. И двата отбора се намират на трета позиция в своите дивизии - съответно Метрополитън и Тихоокеанската.