2. Зимни спортове
  3. Домрачева спечели спринта в Хохфилцен

Домрачева спечели спринта в Хохфилцен

От българките, Йорданова и Стоянов приключиха на 81-o и 82-о място, Попова е 84-та, а Ния Димитрова - 91-а

Даря Домрачева от Беларус спечели днешния спринт на 7,5 километра от Световната купа по биатлон при дамите в австрийския зимен център Хохфилцен.

Това бе първа победа за беларуската биатлонистка през този сезон, като Домрачева успя да изпревари Кася Макарайнен от Финландия за първата позиция, а третото място остана за Тора Бергер.

Домрачева, както и следващите две състезателки, направиха по една грешка на огневия рубеж, но победителката бе най-бърза с време 22:24.7 минути.

Макарайнен остана на 4.7 секунди от първата, а Бергер мина финалната линия на 12.9 секунди след беларуската биатлонистка.

От българките, Емилия Йорданова и Десислава Стоянов приключиха съответно на 81-ото и 82-ото място, Стефани Попова е 84-та, а Ния Димитрова - 91-а.