2. Зимни спортове
  3. Драма във финала на НХЛ: Бостън изравни на Ванкувър - 3:3

Драма във финала на НХЛ: Бостън изравни на Ванкувър - 3:3

Истинска драма се получи във финалната серия на Националната хокейна лига.

Шампионът в НХЛ ще бъде определен в седми мач, който ще се играе във Ванкувър, след като Бостън Брюинс спечели шестата среща с 5:2 срещу Кенъкс и изравни серията на 3-3 победи.

Мачът започна вихрено за Бостън, който вкара четири гола през първата част. Точни бяха Брад Маршан, Милан Лучич, Андрю Ферънс и Майкъл Райдър.

Във втората третина гостите вече започнаха по-открито да търсят гол, но вратарят Томас спаси няколко отлични техни атаки.

Веднага след началото на последната част Хенрик Седин върна едно попадение след пас на брат си Даниел, а секунди по-късно вкара и втори гол, който обаче не беше зачетен, тъй като ударът първоначално се отби в гредата.

До края Дейвид Крейци направи 5:1, а крайния резултат оформи Максим Лапиър.