2. Зимни спортове
  3. Две шведки на подиума в Хохфилцен

Две шведки на подиума в Хохфилцен

Ана Карин Олофсон – Зидек спечели спринта на 7,5 км във втория етап за Световната купа по биатлон в австрийския комплекс Хохфилцен. На второ място за втори път от началото на сезона се нареди друга състезателка от Швеция. Този път това бе Хелена Йонсон, която е временна лидерка в общата надпревара за големия кристален глобус.

26-годишната Олофсон – Зидек уцели всяка от 10-те мишени в двете си стрелби и покри състезателната дължина от 7,5 км за време от 23:10.8 минути. С това тя записа първа победа за сезона и общо 10 в кариерата й.

Носителката на световната купа за миналия сезон Йонсон остана на 11.1 секунди зад победителката. Йонсон също бе безгрешна в стрелбата, но явно тежкия снеговалеж успя да я забави достатъчно. Трета остана рускинята Олга Зайцева с един пропуск и изоставане отпочти 50 секунди.

Йонсон води в световната ранглиста със 157 точки пред сънародничката си Олофсон – Зидек (146) и Олга Медведцева със 124.

Емилия Йорданова отново бе най-добра за българския отбор с 53-о място. Тя се справи без грешки на стрелковия полигон, но остана на 3:07 минути зад победителката. Нина Кленовска пропусна една мишена и завърши 70-а с изоставане от 3:43 мин. Дафинка Коева сбърка три пъти и завърши в дъното със 110-о място, Ния Димитрова допусна 6 грешки и завърши 117-а.

Следващият старт в Хохфилцен е преследване на 10 км, който започва утре от 13:00 ч. българско време.