2. Зимни спортове
  3. Джонатан Тейвс донесе минимална победа на Чикаго над Анахайм

Джонатан Тейвс донесе минимална победа на Чикаго над Анахайм

Джонатан Тейвс реализира единствения гол за победата на шампиона Чикаго Блекхоукс у дома срещу гостуващия Анахайм Дъкс с 1:0. Това се случи 51 секунди след началото на продължението.

Капитанът на "черните ястреби" получи шайбата от Патрик Кейн, напредна към вратата на Анахайм с хубав удар в близкия горен ъгъл не остави шансове вратаря на Анахайм Фредерик Андерсен.
Въпреки това и Андерсен, и вратарят на Чикаго Кори Крауфорд бяха сред най-добрите на терена, след като отразиха съответно 24 и 39 удара към вратите си.

С победата Чикаго събра 12 точки от 9 мача и вече е само на една зад лидера в Западната конференция Нешвил.

Анахайм пък продължава да има само една победа във всичките си 8 мача до този момент и се намира на предпоследното място в конференцията.

Точно зад "патоците" в класирането се намира Калгари. Тази нощ Флеймс претърпяха тежко поражение с 0:4 от Ню Йорк Айлендърс, което бе седмо за тях.

През първия половин час от срещата в "Барклийс сентър" голове не паднаха, но в 34-ата минута Михаил Грабовски откри при числено превъзходство на Айлендърс. В началото на втората част Франс Нилсен покачи на 2:0, а малко след него и Кал Клътърбък се записа сред голмайсторите. Отново Нилсен оформи крайното 4:0 в полза на Айлендърс минута преди края на срещата.

Вратарят на домакините Ярослав Халак пък записа втори шътаут от началото на сезона, след като отрази всичките 29 удара към вратата си.

В най-резултатния мач от вечерта Аризона победи Торонто с 4:3 като гост.

Новобранецът Макс Доми, син на легендата на Торонто Тай Доми, откри резултата в полза на Аризона в седмата минута на мача с четвъртия си гол за сезона.

Шон Матиас изравни за Торонто, но Шейн Доън вкара нов гол за Аризона преди края на първата част.
Клас Далбек и Кайл Чипчура доведоха нещата до 4:1 в полза на Аризона 12 минути преди края, но Торонто успя да се върне в мача с голове на Джеймс ван Римсдайк и Морган Райли.

Въпреки това домакините не успяха да предотвратят седмата си загуба от началото на сезона, докато с победата Аризона оглави класирането в Тихоокеанската дивизия.