2. Зимни спортове
  3. Джонатан Тейвс вкара два гола при победата на Чикаго над Калгари

Джонатан Тейвс вкара два гола при победата на Чикаго над Калгари

Боби Райън донесе победата на Анахайм над Детройт с 2:1 след продължение, след като се разписа от дузпа в третата минута на добавеното време.

Джонатан Тейвс вкара два гола при победата на Чикаго над Калгари с 6:4 в мач от първенството на НХЛ. За носителя на купа "Стенли" това бе шеста поредна победа. Брайън Кемпбъл, Михаел Фролик, Дейв Боланд и Мариан Хоса също бяха точни за Чикаго.

Рене Бурк се разписа два пъти за Калгари, а по едно попадение добавиха Жером Игинла и Алекс Тангай. Боби Райън донесе победата на Анахайм над Детройт с 2:1 след продължение, след като се разписа от дузпа в третата минута на добавеното време.

Детройт поведе с гол на Павел Дацюк във втората част при числено превъзходство, но в третата третина Джейсън Блейк изравни. Вратарят Джими Хауърд направи 26 спасявания за Детройт, а стражът на Анахайм Дан Елис отрази 28 удара. Торонто победи Питсбърг с 3:2 след продължение с победен гол на Михаил Грабовски.

В другите срещи от тази нощ Ню Джърси се наложи над Тампа Бей с 2:1, а Ню Йорк Айлендърс победи Минесота с 4:1.