2. Зимни спортове
  3. Едмънтън разби Уинипег на открито

Едмънтън разби Уинипег на открито

Едмънтън спечели с 3:0 пред 33 000 зрители в 19-ия мач от НХЛ на открито

Едмънтън спечели с 3:0 срещу Уинипег в Херитейдж Класик - двубой, който се игра на стадион "Инвестърс Груп Фийлд" в Уинипег пред повече от 33 000 зрители. Това бе 19-и мач в историята на Националната хокейна лига на САЩ и Канада, игран на открито, а с успеха Едмънтън излезе начело в Западната конференция с 10 точки. Ойлърс правят страхотен старт на сезона, като имат 5 победи в първите си 6 мача.

С основна заслуга за успеха бе вратарят Кам Талбот, който отрази цели 31 шайби. Головете за Едмънтън отбелязаха Марк Летесту, Зак Касиан и Дарнел Нърс, като и трите попадения паднаха през втората третина. Срещата започна с два часа закъснение, тъй като заради високите температури организаторите бяха принудени да изчакат залязването на слънцето.

В Бруклин местният Ню Йорк Айлендърс победи с 6:3 гостуващия Минесота. Джон Таварес отбеляза два гола и подаде за още един, а другите четири попадения за "островитяните" бяха дело на Калвин де Хаан, Джони Бойчък, Алан Куин и Томас Хики. За Минесота Зак Паризе вкара два гола, а един в края на срещата добави Нино Нидеррайтер.

Другият отбор от Ню Йорк - Рейджърс, също постигна домакинска победа, след като се наложи с 3:2 над Аризона. Победния гол реализира Дан Жирарди две минути след началото на втората част.

В последния двубой от тази нощ Анахайм спечели с 4:2 над Ванкувър. Това бе и първи домакински мач за "патоците" през този сезон.