2. Зимни спортове
  3. Едмънтън с убедителна победа в Анахайм, Рейнджърс надигра Питсбърг

Едмънтън с убедителна победа в Анахайм, Рейнджърс надигра Питсбърг

Вратарят на Едмънтън Джонас Хилър се завърна в залата на бившия си отбор Анахайм и изигра ключова роля за победата с 4:0 срещу бившия си тим.

Хилър спаси само 12 удара, но това бе достатъчно за петия му шутаут за сезона.

С тази победа Едмънтън се изравни с Далас на върха в Тихоокеанската дивизия.

Анахайм поведе още в 34-а секунда на мача с гол на Теему Селане. Брендън Макмилан и Боби Райън се разписаха през втората третина, а отново Райън бе точен в самия край на мача за крайното 4:0.Ню Йорк Рейнджърс победи Питсбърг с 5:3 и прекъсна серия от шест поредни загуби.

Райън Калахан се отличи с два гола и асистенция за успеха на Рейнджърс.Домакините губеха с 0:2 след първите 5 минути, но успяха да изравнят до края на първата част, а през втория период дръпнаха напред с три гола на Вини Проспал, Калахан и Артьом Анисимов.Вратарят на Лос Анджелис Джонатан Куик спаси 40 удара и помогна за минималната победа с 1:0 над Филаделфия. Дрю Доути вкара единствения гол и донесе първа победа за Ел Ей във Филаделфия в редовното време от близо 18 години.

Тод Бертуци вкара два гола във втори пореден мач и донесе победата на Детройт над Бостън с 4:2. Павел Дацюк и Крис Драпър вкараха другите две попадения за "червените криле".