2. Зимни спортове
  3. Фантастичен Алекс Георгиев при нов успех на Рейнджърс

Фантастичен Алекс Георгиев при нов успех на Рейнджърс

Тимът на българина аут от плейофите

Александър Георгиев спря 43 удара при победата на Рейнджърс с 5:1 над Бъфало, с което нюйоркчаните спечелиха и третия мач от серията си срещу Сейбърс през редовния сезон.

Те обаче останаха на предпоследно място в Столичната дивизия от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и са без шансове за участие в плейофите.

Джими Весей отбеляза два гола и записа асистенция, а Крис Крайдър, Майка Зибанеяд и Нийл Пионк вкараха по още една шайба за Рейнджърс, които подобриха баланса си до 13-3-0 в последните 16 мача срещу Сейбърс.

Сам Райнърт пък развали шътаута на Георгиев близо четири минути и половина преди края на мача. Крайдър и Весей вкараха голове през първата четвъртина, а Пионк заби първата си шайба в НХЛ във втората. Зибанеяд пък увеличи на 4:0 с 27-ия си гол за сезона 8:45 минути след началото на третината, с което Рейнджърс вкараха четири шайби с четири поредни изстрела. Това се случва за първи път от 3-и януари 2015-а година, твърди Elias Sports Bureau.

Вашингтон води в дивизията на Рейнджърс с 95 точки, след като Кепитълс надвиха с 6:4 Монреал. Евгени Кузнецов и Том Уилсън вкараха по два гола, по един добавиха Джей Бийгъл и Ти Джей Оши, а Никлас Бекстрьом завърши с четири асистенции и записа 20-и мач в кариерата си с четири или повече точки. Той беше и втори негов от началото на сезона.

Вашингтон е на 11 точки от лидера на изток Тампа Бей, който загуби с 1:2 срещу Ню Джърси. Кийт Кинкайд спаси 35 удара на вратата на Дяволите, за които точни бяха Нико Хишиър и Кайл Палмиери. С това Ню Джърси направи още една крачка към първо участие в плейофите от 2012-а година насам.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Колорадо - Лас Вегас 2:1 след дузпи
Сан Хосе - Калгари 5:1
Торонто - Детройт 4:3
Монреал - Вашингтон 4:6
Отава - Каролина 2:5
Флорида - Аризона 4:2
Ню Джърси - Тампа Бей 2:1
НЙ Айлъндърс - Чикаго 1:3