2. Зимни спортове
  3. Фаворитите мачкат на световното по хокей

Фаворитите мачкат на световното по хокей

Ето 1/4 финалите: Канада - Словакия, САЩ - Финландия, Русия - Норвегия, Швеция - Чехия

Канада разби Беларус и завърши на първо място в група "А" на Световното първенство по хокей на лед в Швеция и Финландия. Райън О'Райли се разписа два пъти, Райън Гецлаф и Кори Пери се отличиха с по гол и асистенция, а Райън Нюджънт-Хопкинс също вкара за успеха.

Така възпитаниците на Брент Сатър ще се изправят на четвъртфиналите срещу Словакия, който постигна драматична победа с 5:4 над Франция в решаващ мач за четвъртото място в група "Б". С втория си гол в мача Бранко Радивоевич донесе успеха на словаците в средата на третата част. Защитаващият титлата си Финландия ще срещне САЩ на четвъртфиналите.

В друг интригуващ сблъсък миналогодишният финалист Швеция ще се изправи срещу първенеца за 2010 година Чехия. Тимът на Русия, който единствен завърши груповата фаза с пълен актив, пък ще се изправи срещу Норвегия в спор за място на полуфиналите.