2. Зимни спортове
  3. Филаделфия обърна Питсбърг от 0:3 до 4:3 и поведе в серията

Филаделфия обърна Питсбърг от 0:3 до 4:3 и поведе в серията

Филаделфия Флайърс поведе с 1:0 в серията срещу Питсбърг в плейофите от първия кръг на Източнната конференция на НХЛ. Летящите се наложиха с 4:3 след продължение въпреки изоставането си с 0:3 след първата третина

Филаделфия Флайърс поведе с 1:0 в серията срещу Питсбърг в плейофите от първия кръг на Източнната конференция на НХЛ. Летящите се наложиха с 4:3 след продължение въпреки изоставането си с 0:3 след първата третина. Дани Бриер върна едно попадение във втората и намали до 1:3, а в средата на третата част отново той вкара за 2:3.

Брейдън Шен направи 3:3 4 минути преди края на редовното време и прати мача в продълженията. Още в началото на допълнителното време обаче Якуб Ворачек обаче направи пълен обрат за гостите. Домакините изглеждаха като заспали в последните минути на редовното време и началото на продълженията, като малко преди гола в 2:23 минута, Мат Рийд беше близо до целта, но вратарят Марк-Андре Фльори спаси.

Иначе в първата третина за Пингвините се разписаха Сидни Кросби, Тайлър Кенеди и Паскал Дюпюи. Мач номер 2 от серията е в петък в Питсбърг. Две изненади се получиха в първите мачове в Западната конференция, като Лос Анджелис се наложи с 4:2 при гостуването си на победителя в редовния сезон Ванкувър, а Нешвил измъкна успех с 3:2 у дома над Детройт.

Дестен Пенър вкара първи гол от девет мача насам, като се разписа за 3:2 за Лос Анджелис в 56:46 минута. Това принуди домакините да извадят вратаря, но те не успяха да се възползват от това Дестен Браун на празна врата оформи крайното 4:2. Иначе в първите две третини отборите си размениха по един гол, като домакините откриха чрез Александър Бъроуз още в 4:17 минута след пас на Хенрик Седин през двама защитници. Майк Ричардс и Уитли Мичъл обаче обърнаха мача до 1:2, но Александър Едлер изравни 8 секунди преди последната сирена за втората част. Следващата среща е отново във Ванкувър в петък. Новобранецът Гейбриъл Боркю вкара първите си два гола в плейофите и основно помогна за успеха на Нешвил над Детройт с 3:2.

Също дебютен гол във фазата на елиминациите отбеляза и Пол Гостед, който откри резултата в полза на домакините от щата Тенеси още в 6:53 минута. Гостите на два пъти вкараха голове при числено превъзходство. В 22:29 минута Хенрик Зетерберг изравни за 1:1 след индивидуален пробив, а Томас Холмстрьом направи 2:3 2:07 секунди преди края.