2. Зимни спортове
  3. Филаделфия с нова победа в НХЛ на Изток

Филаделфия с нова победа в НХЛ на Изток

Лидерът в Източната конференция Филаделфия победи гостуващия Далас в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига

Лидерът в Източната конференция Филаделфия победи гостуващия Далас в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига. Вратарят Брайън Буше отрази 30 шайби, а Андрей Месарош, Даръл Пау и Джеф Картър с 25-ото си попадение за сезона донесоха успеха на домакините.

Брендън Мороу реализира почетното попадение за лидера в Тихоокеанската дивизия, който допусна трето поредно поражение. Сан Хосе отправи само 18 удара към вратата на домакина Бостън, но стигна до победата с 2:0.

Лоугън Кутюр и Девин Сетогучи на празна врата вкараха за седмия успех в последните десет мача на гостите. Вратарят Анти Ниеми спаси 26 удара и записа трети "шутаут" за сезона.

Кери Прайс отрази 35 шайби и за пети път в кампанията не допусна гол, а Монреал се наложи над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 2:0. Скот Гомес откри резултата в край на втората част, а Томаш Плеканец се разписа на празна врата 37,4 секунди преди сирената.

Ню Йорк Рейнджърс допусна четвърта поредна загуба.Кори Пери реализира хеттрик, а Анахайм отнесе домакина Колорадо с 3:0.

Вратарят на гостите Къртис МакИлхини спаси 25 изстрела за втория си "шутаут" за сезона.Дрю Стафорд се отличи с два гола и асистенция и помогна на Бъфало да разгроми гостуващия Торонто с 6:2.

Томаш Ванек завърши с гол и две асистенции за домакините.Бъфало постигне десети успеха в последните си 15 мача в лигата.
Ар Джей Ъмбъргър вкара два гола и асистира за двете попадения на Кристиан Хуселиус при победата на Кълъмбъс над Едмънтън с 4:3 като домакин

Магнус Паарярви се разписа два пъти за първи път в кариерата си, но гостите допуснаха четвърта поредна загуба.

Роб Шремп отбеляза два гола за успеха на Ню Йорк Айлендърс с 5:3 над Отава, информира БТА.

Ерик Коул реализира решаващото попадение в 2:48 минута на продължението и донесе победата на Каролина над Атланта с 4:3.
Тейлър Пят вкара единственото попадение в мача, а вратарят Иля Бризгалов отрази 25 удара и не допусна гол за четвърти път през сезона при успеха на Финикс над Минесота. Сергей Костицин се разписа два пъти, а капитанът Шей Уебър добави един гол при победата на Анахайм над Детройт с 3:0.

Вратарят Пека Рине спаси 35 удара и записа трети "шутаут" засезона и общо 17-и в кариерата си.

Джъстин Уилямс вкара победната дузпа, а Лос Анджелис се наложи над Калгари с 4:3.

Уилямс се отличи с гол и две асистенции в редовното време. Алекс Тангей завърши с два гола и асистенция за Калгари, който обаче допусна първо поражение след серия от шест поредни победи.