2. Зимни спортове
  3. Филаделфия с трета поредна загуба в НХЛ

Филаделфия с трета поредна загуба в НХЛ

Лидерът в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Филаделфия Флайърс записа серия от три поредни загуби за първи път от месец декември насам, след като отстъпи с 3:5 като домакин на Бъфало Сейбърс.

Дрю Стафорд, Тайлър Енис и Ондрей Секура вкараха три поредни гола във втората част за Бъфало. Джейсън Поминвил наниза победната шайба в третата част на мача, а Нейтън Гърби добави последното попадение на празна мрежа.

Райън Милър пък преодоля шока от много слаба първа третина, за да завърши мача с 33 отразени удара на вратата на победителите. Крис Върстеег, Джеймс ван Риймсдик и Кимо Тимонен вкараха за летящите, които бяха на върха в конференцията през по-голямата част от сезона.

В последните мачове обаче Филаделфия не успява да се справи с отборите, борещи се за място в плейофите.

Даниел Седин вкара победен гол 8:24 минути преди края за успеха с 3:1 на Ванкувър над Лос Анжелис. За лидерите в НХЛ, които откриха поредица от пет гостувания с победа, 21 шайби спаси Роберто Луонго. Яник Хансен вкара в първата третина и Александър Бъроус добави още едно попадение на празна мрежа за Ванкувър, който остава на върха в генералното класиране на НХЛ, въпреки променливите успехи в последния месец. Победата на канадците обаче можеше да бъде доста по-изразителна, но Джонатан Куик спря 33 шайби, а Дъстин Пенър вкара първия си гол за Лос Анджелис.

Радим Врбата вкара единствения гол в дузпите за пълен обрат и победа на Финикс срещу Детройт. Губейки с 1:4 в третата част, Койотите показаха завиден дух и стигнаха до три поредни попадения чрез Кайл Търис, Рей Уитни и Мартин Ханцал. Последният донесе равенството 1:57 минути преди края. Дъстин Джефри вкара втория си гол в мача в продължението за победа на Питсбърг с 3:2 срещу Бостън. За Пингвините вкара и Джордан Стаал, а Марк-Андре Флюри прекъсна най-дългата победна серия на съперника от две години насам с общо 29 спасени удара в мача.