2. Зимни спортове
  3. Финландия победи Русия след дузпи и завърши на второ място в група "Б" на Световното първенство по хокей на лед

Тимът на "Сборная" пък остана трети с 15 точки и във фазата на директните елиминации ще се изправи срещу шампиона от 2013 година Швеция.

Финландия победи защитаващия титлата си Русия с 3:2 след изпълнение на дузпи в последен мач от група "Б" на световното първенство.

Така скандинавците завършиха на второто място с 16 точки и ще играят на четвъртфиналите срещу домакина Чехия.

Йоонас Донской единствен реализира за Финландия при петите изпълнения и донесе победата. Преди това Донской беше изравнил 2:19 минути преди края за 2:2. Русия на два пъти повеждаше в резултата чрез Сергей Мозякин и Артьом, но Александър Барков и Донской на два пъти изравняваха в редовното време, а при дузпите Финландия успя да вземе реванш за загубения финал на световния шампионат в Беларус през миналата година.

група "А", в Прага:

Канада - Австрия - 10:1 (4:0, 2:0, 4:1)
Латвия - Франция - 2:3 след дузпи (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1)
Чехия - Швейцария - 2:1 след дузпи (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0)

група "Б", в Острава:
Норвегия - Беларус - 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
САЩ - Словакия - 5:4 след продължение (2:0, 2:4, 0:0, 1:0)
Финландия - Русия - 3:2 след дузпи (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

8. Словения 7 1 6 9:22 3

* Първите четири отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите. Австрия и Словения отпадат във втора дивизия.