2. Зимни спортове
  3. Флорида прекъсна серия от седем поредни победи на Тампа Бей в НХЛ

Флорида прекъсна серия от седем поредни победи на Тампа Бей в НХЛ

Домакините се утвърдиха на върха на Атлантическата дивизия с 61 точки

Флорида се наложи над гостуващия Тампа Бей с 5:2 и прекъсна серията на съперника от седем поредни победи в Националната хокейна лига. Джонатан Юбердо и Ник Бюгстад се отличиха с по гол и асистенция, а вратарят Роберто Луонго направи 38 спасявания за успеха, с който домакините се утвърдиха на върха на Атлантическата дивизия с 61 точки. Ларс Елер реализира решаващата дузпа при петите изпълнения и донесе победата на Монреал с 3:2 над домакина Торонто в канадското дерби.

Гостите пропиляха аванс от 2:0 след попадения на Давид Дешарне и Томас Флайшмн, но позволиха да бъдат застигнати след точни удари на Назем Кадри и Джофри Люпюл в началото на следващите две части. Райън Кеслър и Кори Пери се разписаха по два пъти, а Анахайм надделя с 4:3 над Детройт, който продължи лошата си домакинска серия след само един успех в последните си осем срещи в "Джо Луис Арина". Евгени Малкин се отличи с три попадения при успеха на Питсбърг с 5:4 над гостуващия Ванкувър. Малкин записа десети хеттрик в кариерата си. Той е лидер на тима си през този сезон с 23 гола и 47 точки.

Другата звезда на домакините Сидни Кросби записа точка в шести пореден мач, след като направи 5:3 на празна врата 1:23 минути преди края. Канадците пропиляха аванс от 3:1, след като допуснаха четири безответни гола за малко повече от десет минути в третата част. Яник Хансен също записа хеттрик за Ванкувър, но това не помогна. Колорадо се справи с домакина Далас с 3:1 и записа четвърта поредна победа в лигата.

Вратарят Семьон Варламов отрази 42 шайби, а Габриел Ландеског, Джейсън Дьомер и Михаил Григоренко се разписаха за успеха. Райън Спунър и Тори Кръг вкараха при дузпите, а вратарят Йонас Густафсон направи 31 спасявания за победата на Бостън с 3:2 над гостуващия Кълъмбъс. Лий Стемпняк се разписа два пъти, а Ню Джърси се справи с 3:1 с домакина Уинипег, за да запише четвърта поредна победа в лигата.