2. Зимни спортове
  3. Флюри заключи вратата, Питсбърг изравни серията с Отава (ВИДЕО)

Флюри заключи вратата, Питсбърг изравни серията с Отава (ВИДЕО)

Това е втори двубой без допуснат гол за опитния страж в директните елиминации през настоящия сезон

Марк-Андре Флюри спаси 23 удара при победата на Питсбърг с 1:0 като домакин на Отава във втория мач от финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига. Това е втори двубой без допуснат гол за опитния страж в директните елиминации през настоящия сезон.

Фил Кесел реализира победното попадение в полза на шампионите точно 13.05 минути след началото на третата част и така резултатът в серията вече е равен - 1:1 победи.

Домакините доминираха в големи периоди от двубоя, но не успяваха да материализират превъзходството си. Стражът на гостуващия отбор Крейг Андерсън завърши с 28 парираниудара на противниковите хокеисти. „Сенатърс" допусна период от почти 19 минути без отправен удар към вратата, пазена от Флюри.

Мач номер 3 от серията между двата отбора е в сряда в столицата на Канада.