2. Зимни спортове
  3. Гергана Велкова се класира 22-ра в спринта на при девойките на световното по биатлон

Владимир Оряшков се класира на 56-о място с четири пропуска при юношите

Българката Гергана Велкова се класира на 22-ро място в спринта на 6 километра при девойките младша възраст на световното първенство по биатлон за юноши и девойки, което се провежда в Минск (Беларус). Тя направи един пропуск в двете си стрелби, като финишира за 18:10.8 минути.

Виктория Комитова се класира на 49-о място, Милена Тодорова е 61-ва, а Мария Здравкова е 65-а от общо 83 състезателки.

Титлата спечели Даря Блашко от Беларус, която беше перфектна в стрелбата и измина дистанцията за 16.26,4 минути. В спринта на 7.5 км при юношите младша възраст шампион стана Йонас Углем Мобакен от Норвегия. Той повали всичките 10 мишени и финишира за 20.38,5 минути.

Владимир Оряшков се класира на 56-о място с четири пропуска и изоставане от 3.31,5 минути от победителя. Християн Георгиев е 57-и, Кристиан Стоянов е 65-и, Петър Велчев е 87-и от 89 биатлонисти.