2. Зимни спортове
  3. Германка спечели преследването от СК по биатлон

Германка спечели преследването от СК по биатлон

Емилия Йорданова се нареди 51-а на 5:11.6 минути след победителката

Денизе Херман спечели първото преследване за сезона от Световната купа по биатлон при жените. Германката преодоля 10-километровото трасе за 30:02.7 минути, като допусна две грешки в стрелбата.

На второ място на 25.8 секунди завърши французойката Жюстин Бреза, която не сбърка нито вендъж на рубежа. Трета финишира Марте Олсбу (Норвегия) на 48.0 секунди с две пропуснати мишени.

Херман изпусна водачеството в състезанието само след третото си посещение на стрелбището, когато не успя да повали две от мишените. След последната стрелба тя изоставаше на около секунда след Бреза, но още в началото на последната обиколка изпревари французойката и стигна до крайния успех.

Това е втора победа за Херман в стартовете от Световната купа. За 28-годишната състезателка това е едва втори сезон в биатлона, след като преди това участваше в стартовете по ски-бягане. В петък тя спечели и спринта.

Само една българка участва в надпреварата. Емилия Йорданова се нареди 51-а на 5:11.6 минути след победителката с четири грешки в стрелбата.

В класирането за Световната купа след три старта начело е Жюстин Бреза със 142 точки, следвана от Денизе Херман със 138 точки, Надежда Скардино (Беларус) със 127 точки и други.